Prezentacja towarów za pomocą ekspozytorów

Odpowiednia prezentacja towarów jest kluczem do zainteresowania klienta, który w efekcie sięgnie do półki sklepowej. Dlatego niezwykle ważne jest dobieranie ekspozytorów dostosowanych do potrzeb każdego z artykułów znajdujących się w sklepie, które pozwolą łatwiej i szybciej zapoznać się z produktem, czego celem jest także oczywiście jego sprzedaż.

 

Ekspozytory, czyli rozwiązanie na kreatywną prezentację towaru

 

Zależnie od rodzaju produktu, powinniśmy użyć innego rodzaju rozwiązań umożliwiających jego profesjonalną prezentację. Inne rozwiązanie dedykowane jest mniejszym artykułom takim jak olejki, papierosy, kosmetyki czy słodycze, a inne większym towarom takim jak sprzęt elektroniczny, patelnie, talerze, małe sprzęty AGD czy książki. Dodatkową rolą jest także ich ochrona oraz poprawa ogólnej funkcjonalności przestrzeni sklepowej.

 

Warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego tworzone są poszczególne konstrukcje prezentujące towar. Najlepiej sprawdzą się rozwiązania wykonane z przezroczystego plexi - dzięki temu kupujący może dokładnie przyjrzeć się produktowi z każdej strony, natomiast sprzedawca może cieszyć się trwałą i bezawaryjną konstrukcją, która posłuży przez wiele lat.

 

Jakie ekspozytory wybierać do poszczególnych rodzajów produktów?

 

  • Papierosy, kosmetyki, olejki – idealnym rozwiązaniem dla tego rodzaju artykułów są ekspozytory z popychaczami, automatycznie przesuwające opakowanie na frontu półki oraz umożliwiające zapoznanie się z przednią częścią produktu.
  • Artykuły sypkie takie jak bułki, cukierki, bakalie czy orzechy – dla nich zaprojektowane zostały specjalne pojemniki zbiorcze z możliwością zamknięcia dopasowaną pokrywką.
  • Talerze i patelnie – dla tego rodzaju płaskich, okrągłych artykułów stworzone zostały specjalne stojaki z rowkami, utrzymujące je w pozycji pionowej i umożliwiające wystawienie nawet kilku produktów jednocześnie.
  • Słuchawki - wymagają specjalnie zaprojektowanych stojaków, na których umieścić można dowolny rodzaj słuchawek i innych akcesoriów elektronicznych.

 

Odpowiednio dobrany rodzaj ekspozytorów pozwala zatem na estetyczną prezentację każdego rodzaju produktu klientom. Dlatego szczególnie ważne jest, aby wybierać rozwiązania dopasowane do potrzeb poszczególnych towarów.

0
Feed

Zostaw komentarz